Film promocyjny przedstawia etapy budowy drewnianego domu szkieletowego. Całkowita długość filmu to jedna minuta i trzy sekundy.

W filmie nie są wypowiadane żadne słowa a przez cały czas odtwarzana jest dynamiczna muzyka.

Od pierwszej do czwartej sekundy, z perspektywy lotu ptaka, widoczny jest fundament domu oraz składowane obok niego drewniane elementy konstrukcyjne.

Pomiędzy piątą a dwudziestą siódmą sekundą przedstawione są prace związane z powstawaniem konstrukcji szkieletowej domu drewnianego (łączenie elementów za pomocą czopów, przycinanie elementów konstrukcji za pomocą piły tarczowej, łączenie elementów z użyciem gwoździarki pneumatycznej). W ostatnich sekundach tej części widoczna jest konstrukcja szkieletowa domu wraz z więźbą dachową, na której znajduje się membraną oraz pozostałe elementy konstrukcji dachowej (łaty, kontrłaty).

Następnie, do trzydziestej szóstej sekundy, w filmie ukazane są prace związane z ociepleniem domu z wykorzystaniem styropianu. Obok domu ustawione jest rusztowanie. Widoczni są pracownicy ocieplający budynek płytami styropianowymi.

Od czterdziestej sekundy film przedstawia dom na etapie wykonywania pokrycia dachu z wykorzystaniem blachodachówki.

Pomiędzy czterdziestą czwartą a pięćdziesiątą piąta sekundą, film zawiera różne ujęcia ukończonego domu o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Dom posiada białą elewację oraz czarne pokrycie dachowe. W niewielkiej odległości od domu znajdują się liczne drzewa.

Na zakończenie filmu wyświetlane są kolejno: logo firmy Hat-Bub oraz animowane logo IDK Production.